İhmal ve İstismar Olgularında Sosyal Hizmet Müdahalesi — Sosyal Hizm. Uzm. Fatih KILIÇARSLAN

bitcoin cloudresearch paper writingAnkara Beypazarı ilçesi 1969 doğumlu, Bahçelievler Kocasinan Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Y.O. sosyal hizmet uzmanı olarak mezun oldu. 1992 yılında Bitlis Devlet Hastanesinde sosyal hizmet uzmanı olarak göreve başladı. 1995 yılından beri sosyal hizmet uzmanı olarak çalıştığı Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde altı yıl başhekim yardımcılığı görev aldı. Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerinde sosyal hizmet uzmanı olarak görevine how much does it cost to write a term paper devam etmektedir. İstanbul Aile Araştırmaları, Eğitimi ve Danışmanlığı Derneği kurucu başkanlığını yapmıştır.
Aile danışmanı olarak; 2001yılından 2006 yılları arasında Çare-Der de Aile Rehberlik ekibiyle Türkiye’nin ilk ve tek canlı video bağlantılı Aile Terapisi Klinik Çalışma, Eğitim ve Süper vizyonu Stephan Bray ve İrem Bray ile başladı. 2006 yılından beri Uzman Psikolog Kurt Heillborn aktif olarak süper vizyon çalışmalarını sürdürmektedir. Abdülkadir Özbek Enstütisü Grup Psikoterapileri Derneği ile psiko drama grup eğitimleri, Prof. Dr. Nossrat Peseschkian Terapi Eğitimi, Odet Neva Eşlerle Grup Psikoterapi Çalışması ve Prof. Dr. Hüsamettin Aslan Sosyal Bilimler Atölyesine katıldı.

Uluslararası Çalışma olarak; InternationalesPsychosozialesZentrum/Frankfurt-Almanya “Psikososyal Danısma Ünitesi/Psikososyal Buluşma Ünitesi/Gündüz Rehabilitasyon Ünitesi/Yoğun Psiko-sosyal Hizmet Ünitesi” gözlem ve uygulamalarında bulunmuştur.

Aile Terapileri Üzerine Makaleleri; “Aile Tedavileri ve Madde Bağımlısı Ergen Aile Terapisi Olgu Sunum”, Bağımlılık Dergisi; Cilt;4,2007
“Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Aile Terapisinin Rolü” Nişantaşı Üniversitesi theessayclub.com/ Sosyal Bilimler Dergisi Cilt:1 Sayı:1 Sayfa;109-128, 2013
Aile Şura Üyelikleri; V. AİLE ŞURASI( 5- 6- 7 Kasım Anakara, 2008)
Aile Rehberlik, Danışmanlık, Terapi Komisyonu Şura Üyeliği,
VI. Aile Şurası(14-16 Mayıs Ankara, 2014) Aile Eğitimleri ve Danışmanlığı Komisyonu Şura Üyeliği
Yayınlanan Kitapları; Çocuğumu Nasıl Eğitmeliyim ile Çocuk ve Aile Sorunları Terapi ile Tedavisi, Nobel Yayıncılık tarafından 2. Baskı 2010 yılında olarak yayınlanmıştır.